Capoeira

Käisin täna esimest korda capoeira trennis. Miks ma sinna üldse läksin – pole päris kindel. Midagi atraktiivset selles kõiges oli, et üheaegselt tantsida, akrobaatikat teha ja kakelda, ning ära väsides laulukooriga ühineda. Miskipärast oli mul selline ettekujutus, et hooaja esimesse trenni tuleb igasuguse nivooga inimesi, tehakse suuri sõnu ja selgitatakse, et mis värk on. Trenn pidi algama kell pool seitse.

Kell 18.29. – istun väljakuulutatud aulas üksinda ja mõtlen, et tore, pääsesin kergelt. Aga siis saabub käputäis inimesi valgetes riietes, kes hakkavad mu nina all viskama täiuslikke hundirattaid, ühel käel seisma ja sooritama gravitatsiooni eiravaid hüppeid. Mõistan, et kergest pääsemisest on asi kaugel. Kiirelt selgub, et olen ainuke uustulnuk kambas, ülejäänud seltskond on juba aastaid selle salapärase spordiga tegelenud. Julge pealehakkamine jne – püüan vapralt sammu pidada, kuid varsti tunnen, et võhm hakkab otsa saama ja lihased, mida paar aastat üldse kasutanud ei ole, ei soovi ka nüüd ärgata.

Ja tegemist on alles soojendusega.

Kaalusin tegelikult päris tõsiselt, et võtaks asja kätte ja teeks omale ühe spordiala selgeks. Aga capoeira ei ole vist siiski minu jaoks. Mingi oluline ports fiilingut jääb selles kooliaulas puudu ja fiiling peaks capoeira puhul nii keskne olema.

Pealegi ei ole minust kätelseisja materjali.

Aga Brasiiliasse tahaks küll minna.

Advertisements
Published in: on 28. sept. 2010 at 22:23  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://doyouseestories.wordpress.com/2010/09/28/capoeira/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: