Ära lahenda probleeme, mida pole olemas

Ärkasin täna ilma kellata. On üks harukordne nädalavahetus iseenda seltsis, üks neist vähestest, mis mööduvad koduseinte vahel hinge harides. On aega hommikul kaua voodis vedeleda ja poolikutele unenägudele lõpetusi välja mõelda, viia end kurssi maailmas toimuvaga, koristada tuba. Käia poes ja veeta minuteid makaronileti ees. Kirjutada vanadele sõpradele, kellest pole juba lume tulekust saadik midagi kuulda olnud ja keda kaugus ainult kallimaks teeb.

Õhtupoolikul tekib mõte, et mitmekülgsuse huvides võiks ju ka akadeemilist musklit treenida ja eksamieelset kiirustamist ennetada, aga jõuad vaevalt materjalid avada, kui kitarr nurgas köhatab. “Ommmm,” ümiseb ta harmooniliselt, kui teda kogemata toolijalaga müksan. Tõepoolest, viimasest korrast on möödunud liiga kaua.

On vähe asju, mis mõjuvad mulle nii nagu muusika. Ja mitte see surnud muusika, mis on loodud kunagi ammu ja tuleb masinast. Olgu mul seltsiks klaver, kitarr või koor, see on sama, see vabadus. Vabadus omada tundeid, julgus olla aus ja panna kogu oma süda muusikasse. Aeg iseendaga. Väga isiklik.

Selliste päevade ainus väljakutse (ja see väljakutse pole kergemate killast) on enese veenmine, et see kõik on lubatud. Et sellised päevad on vajalikud ja väärtuslikud. Kuigi nad ei produtseeri midagi, kuigi nad on tühjad ja kuigi ma ei saa neid oma CV-sse kirja panna. Ja et ei tohi neid päevi rikkuda, imedes pastakast probleeme ning täites kohustuslikku vingumiskvooti, millest nii vähesed suudavad kaarega mööda käia. Sest mõnikord ongi nii, et läheb päris hästi.

Advertisements
Published in: on 13. märts 2011 at 12:04  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://doyouseestories.wordpress.com/2011/03/13/ara-lahenda-probleeme-mida-pole-olemas/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: